![Καταλυτικές εμπειρίες μέσα από την μουσική και το φαινόμενο της Νέας Εποχής Ομιλία καθηγήτριας μουσικής Κατερίνα Βασιλάκη](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjUarpNvmJTrbMOhWdEM8nroI06UH_55Ki0RiLXBl8gOQdgC1i55ZpwgdxQaEGC4skeFSmIT2y4r_b4IVsBo24wK3famCIRU_pAs876Wm3lZfSK-0UOA-3ije7JoAaxzhB2Ild08QVeEOE/s400/guitar-2057556_1280.jpg)
Η αναιρετική ομιλία από την καθηγήτρια μουσικής και σολίστ Κατερίνα Βασιλάκη στο Μακεδονικό Παρατηρητήριο, την Δευτέρα 5/2, 7.30 μ. μ. Αγίας Σοφίας 3, 1ος όροφος.
Οι διαφορές ομάδες της Νέας Εποχής χρησιμοποίησαν την μουσική για να περάσουν τα μηνύματα τους. Μηνύματα αποκρυφισμού, αναρχίας, ανατροπής, αμφισβήτησης των πάντων.
Κυρίως η μουσική της Νέας Εποχής στοχεύει στη νεολαία. Οι εμπειρίες αυτής της μουσικής είναι καταλυτικές στις ψυχές.
Ας μάθουμε για να ξέρουμε από τι θα φυλαχθούν εμείς και οι νέοι.
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου