![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgQnPcvmL9UhWy49joBqI9DXkFzVsoebqhvYFsIsd8xRU4c3PMfs9kvChFvkpx7QUaZOBG1KGACOuoafw7Pe4difQk35sw36osx3vqE-ClbzviSSc63PNB1cmhbjxTWoNi3CxOnZJT_Cb4/s640/cropped-cropped-cropped-arxikh-face12.jpg)
Το ορθόδοξο ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΡΙΟ ξεκινά την δράση του την Κυριακή 30/9 και τελεί Θεία λειτουργιά στο Μητροπολιτικό Ναό του Άγιου Γρηγορίου του Παλαμά και επικαλείται την ευλογιά του Άγιου για το Αντιαιρετικό έργο που ξεκινά από Δεύτερα 1/10.
Στη θεία λειτουργιά θα λάβει μέρος και θα μιλήσει ο πνευματικός σύμβουλος του ορθόδοξου Μακεδονικού Παρατηρητηρίου Αρχιμ. Χρυσόστομος Μαϊδώνης πρωτοσύγκελλος της Μητροπόλεως Ιερισσού και μέλος της συνοδικής επί των αιρέσεων επιτροπής.
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου